10 przykazań kupującego ubezpieczenie

ubezpieczenia

Zakup ubezpieczenia nie może być działaniem nieprzemyślanym, spontanicznym. Nie możesz go nabyć tak, jak nabywasz chleb, kosmetyki czy buty. Nie możesz tego zrobić ot tak, po prostu, pod wpływem chwili. Polisa ubezpieczeniowa dotyczy zbyt poważnych dziedzin życia, dlatego przy jej zakupie musimy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem.
 

 

 
Jeśli chcesz nabyć ubezpieczenie na życie, musisz zdawać sobie sprawę z kilku podstawowych faktów.

  1. Czy ten sposób oszczędzania i inwestowania jest dla Ciebie? Decyzja o wyborze ubezpieczenia nie może być przypadkowa, jest to bowiem niezwykle istotna sprawa, mająca wpływ na życie Twoje i Twojej rodziny.
  2. Są różne typy ubezpieczenia na życie, ale generalnie jest to sposób na zapewnienie ochrony sobie i swojej rodzinie, zabezpieczenie przed spadkiem poziomu życia w razie nieszczęścia (utraty pracy, inwalidztwa, śmierci). Może być to także sposób na zapewnienie sobie dodatkowej emerytury.
  3. Co jest dla Ciebie ważniejsze? Ogólne zabezpieczenie rodziny, dodatkowa emerytura, ochrona na wypadek choroby, a może zabezpieczenie spłaty kredytu? Zanim zdecydujesz się na konkretne towarzystwo, zastanów się, jakie są Twoje potrzeby.
  4. Im później się ubezpieczysz, tym mniej zyskasz, bo suma ubezpieczenia oraz wysokość składki zależą głównie od Twojego wieku i stanu zdrowia oraz od czasu trwania polisy. Najlepiej więc ubezpieczyć się najszybciej, jak to tylko możliwe.
  5. Jeżeli wykonujesz niebezpieczny zawód lub uprawiasz sport ekstremalny, licz się z tym, że Twoje składki ubezpieczeniowe będą wyższe. W skrajnych przypadkach towarzystwo może nawet odmówić Ci ubezpieczenia.
  6. Na co cię stać? Musisz pamiętać, że polisę wykupuje się na kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Licz się więc z tym, że opłacanie składki ubezpieczeniowej w pewnym stopniu przez wiele lat obciąży Twój rodzinny budżet. Wysokość składki musi być określona świadomie, z rozsądkiem.
  7. Jakie sumy ubezpieczenia oferują towarzystwa za podobne pieniądze? Zanim wybierzesz konkretne ubezpieczenie, porównaj różne oferty.
  8. Co zawierają poszczególne OWU? Musisz je czytać bardzo uważnie. Zwróć uwagę przede wszystkim na swoje obowiązki oraz na wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa.
  9. Jakie opłaty pobiera od Ciebie towarzystwo ubezpieczeń na życie? Jeśli nie znajdziesz tego w OWU oraz ulotkach reklamowych, koniecznie zapytaj o to przedstawiciela danego TU.
  10. Twój wniosek o ubezpieczenie musi być zgodny z prawdą. Nie kłam, bo działanie tego typu może odwrócić się przeciwko Tobie. Pamiętaj, aby zgodnie ze stanem faktycznym wypełnić cały wniosek o ubezpieczenie, łącznie z ankietą medyczną. W innym przypadku, jeśli po zaistniałej szkodzie towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi wypłaty świadczenia – pretensje będziesz mógł mieć wyłącznie do samego siebie.


 

Źródło: Multiagencja
www.ubezpieczeniaonline.pl

  

You can leave a response, or trackback from your own site.Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

CommentLuv badge

*