Idealne rozwiązanie dla nowoczesnych firm

pomysł na biznes

Leasing jest ważnym instrumentem uzupełniającym ofertę kredytową i pożyczkową banków. Polscy przedsiębiorcy bardzo polubili tę formę finansowania inwestycji, coraz częściej myślą również o leasingu nieruchomości.

BNP Paribas Leasing Solutions oferuje leasing szerokiej gamy nieruchomości, takich jak: budynki i lokale biurowe, obiekty handlowe, centra logistyczne, magazyny, nieruchomości przemysłowe.

Leasing nieruchomości to nie tylko najczęściej spotykana odmiana w postaci leasingu zwrotnego (mająca na celu np. odmrożenie zainwestowanego w nieruchomość kapitału), lecz także realna alternatywa w stosunku do kredytu dla wszystkich tych przedsiębiorców, którzy przy finansowaniu inwestycji oczekują mniej formalności, szybszej decyzji kredytowej i bardziej indywidualnego podejścia na etapie przygotowania finansowania oraz negocjowania warunków umowy o finansowanie.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy bardzo ważne jest, jaki poziom refinansowania poniesionych nakładów możliwy jest do uzyskania w danej instytucji finansowej. Ze względu na fakt, że firma leasingowa jest właścicielem leasingowanej nieruchomości (zawsze jednak posiada obowiązek odsprzedania nieruchomości po zakończeniu umowy leasingu), może zaoferować nieco bardziej agresywny poziom finansowania mierzony wskaźnikiem udzielonego finansowania do wartości zabezpieczenia (LTV – ang: loan to value).

Oczekiwania innowacyjnych firm

Podsumowując, leasing nieruchomości to doskonały instrument finansowania  długoterminowego przeznaczony dla nowoczesnych firm oczekujących: rozwiązań alternatywnych w stosunku do kredytu przy finansowaniu inwestycji w nieruchomości (na potrzeby własnej działalności lub np. wynajem), indywidualnego podejścia i partnerskich zasad przy negocjacjach, elastycznych rozwiązań przygotowanych dla konkretnej sytuacji i nieruchomości, korzystnych rozwiązań podatkowych pozwalających na optymalizację podatkową, stabilnego instrumentu finansowania niezależnie od aktualnej sytuacji gospodarczej i cyklu ekonomicznego oraz rozwiązań zapewniających optymalizację przepływów gotówkowych.

 
 

Źródło: Robert Wiśniewski

dyrektor Zespołu ds. Leasingu BNP Paribas 

 
 

You can leave a response, or trackback from your own site.Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

CommentLuv badge

*