Kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne

Oferta kredytowa pochodząca zarówno z banków jak i z instytucji pozabankowych jest bardzo duża. Statystyki są dla Polaków bezlitosne, praktycznie w każdej rodzinie co najmniej jedna osoba posiada jakieś kredyty. Mało tego najczęściej takich zobowiązań jest naprawdę sporo a ich regularna spłata jest bardzo trudna do wykonania, ciężko jest utrzymać płynność finansową jeśli nasze wydatki przekraczają nasze zarobki.

Dawniej banki bardziej ufały swoim klientom i kredyty można było dostać tylko na tak zwane oświadczenie o dochodach i na dowód osobisty, owszem była sprawdzana nasza historia kredytowa jednak nie zawsze byliśmy sprawdzani w bazach dłużników i w związku z tym mogliśmy mieć wiele zobowiązań. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeżeli nasze dane figurują w bazach dłużników to praktycznie żaden bank nie udzieli nam kredytu.

Niestety wielu z nas chcąc spłacić poprzednie zadłużenie zaciąga nowe zobowiązania, w ten sposób powstaje tylko spirala kredytowa z której bardzo trudno jest się wydostać. Dlatego też, jeśli mamy dużo mniejszych pożyczek i kredytów to warto takie zadłużenie skonsolidować.

Kredyty konsolidacyjne to w miarę młody produkt jednak dzięki niemu mamy szansę wyjść z długów obronną ręką. Przede wszystkim nie należy czekać aż kredyty zostaną nam wypowiedziane, w ostatniej chwili trudno będzie nam coś zrobić. Kredyty konsolidacyjne polegają na zamianie wszystkich mniejszych zobowiązań w jeden duży kredyt, najczęściej jest to kredyt hipoteczny. Po takiej konsolidacji dłużnik zamiast płacić kilka rat miesięcznie płaci tylko jedną często dużo niższą ratę.

Kredyty konsolidacyjne mają korzystne oprocentowanie a zadłużenie można rozłożyć na maksymalną ilość rat. Kredytobiorca ma także spore możliwości wyboru, banki oferując ten sam kredyt proponują nam różne warunki a w rezultacie można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Mało tego do kredytów konsolidacyjnych bardzo często oferowana jest także dodatkowa gotówka, takie pieniądze można przeznaczyć w dowolny sposób, można je wpłacić na poczet zadłużenia lub też wydać na inne potrzeby.

 

 

 

 
Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

CommentLuv badge

*