Kredyty refinansowe

Kredyty refinansowe

Decyzja o zaciągnięciu długoterminowego kredytu powinna być przez nas bardzo dokładnie przemyślana, w czasach kiedy internet jest bardzo powszechnym narzędziem sami w prosty sposób możemy porównać wszystkie warunki kredytowe i sprawdzić jaka oferta będzie dla nas najlepsza.

Kredyty hipoteczne czy też samochodowe zaciąga się na wiele lat, kredytobiorcy tuż przed podpisaniem umowy mogą negocjować różne warunki. Jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego czy zaciągane obecnie kredyty okażą się korzystniejsze od tych oferowanych na przestrzeni wielu lat. Warunki kredytowe często się zmieniają, wynika to z tego, że banki oferują różne wysokości marż, uzależnione jest to od sytuacji na giełdzie a także od ogólnych warunków finansowych na całym świecie.

Na szczęście w dzisiejszych czasach konkurencja bankowa jest bardzo duża i nie musimy już trwać w niekorzystnej umowie. Tak zwane kredyty refinansowane to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą zmienić swoje kredyty na tańsze.

Załóżmy na przykład, że kilka lat temu podpisaliśmy umowę na wieloletni kredyt hipoteczny, a po kilku latach regularniej spłaty okazało się, że nasi znajomi zaciągnęli znacznie tańszy taki sam kredyt. Jeżeli nie chcemy trwać w tej niekorzystnej umowie to możemy skusić się na refinansowanie. Kredyty refinansowane wiążą się ze spłatą starego zobowiązania za pomocą nowo zaciągniętego kredytu. Oczywiście będziemy także zmuszeni do zmiany banku, ale to może wyjść nam tylko na korzyść.

Kredyty refinansowane mają dużo niższe oprocentowanie i w końcowym rozliczeniu możemy zaoszczędzić nawet do 40%. Wcześniejsza spłata starego kredytu wiąże się także z różnymi opłatami manipulacyjnymi, do tego dojdą jeszcze koszty i prowizje związane z kredytem refinansowanym ale i tak sporo na tym zaoszczędzimy. Jeżeli chcemy zrefinansować kredyty walutowe to porównując wszystkie oferty musimy zwrócić uwagę nie tylko na koszty i pobierane prowizje, ale także na spread walutowy czyli różnicę pomiędzy kursem kupna i sprzedaży waluty.

     
Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

CommentLuv badge

*