Kredyty samochodowe

Jeżeli planujemy zakup nowego auta to zdecydowanie powinniśmy porównać ze sobą kilka najlepszych opcji. Samochód to spory wydatek, bez względu na to czy chcemy kupić nowe auto prosto z salonu czy też używany model to i tak będziemy musieli ponieść spore koszty.

Jeżeli nie mamy wystarczającej ilości gotówki żeby pokryć całą wartość nowego zakupu to możemy przejrzeć oferty kredytowe. Kredyty samochodowe są bardzo popularne dlatego też różnica w ich kosztach może sięgnąć nawet kilkaset złotych. Najlepiej jest skorzystać z internetowych porównywarek a także zrobić sobie harmonogram spłat wybierając raty stałe lub malejące. Mając takie porównanie będziemy mogli podjąć lepszą decyzję.

Ważną sprawą jest także fakt – ile dokładnie potrzebujemy gotówki – jeśli na przykład chcemy kupić używane auto, którego cena nie przekracza kilku tysięcy złotych – to być może zamiast kredytu wystarczy nam pożyczka samochodowa lub zwykła pożyczka gotówkowa. Takie umowy są krótsze i często o wiele tańsze. Jeśli jednak kupujemy nowe auto to zdecydowanie lepsze są kredyty samochodowe. Tutaj także mamy do wyboru kilka opcji.

Załóżmy że posiadamy jakieś pieniądze, które moglibyśmy przeznaczyć na wkład własny. Wtedy kredyty samochodowe mogą przybrać formę pół na pół, taka opcja jest naprawdę bardzo korzystna. Kredytobiorca może wynegocjować o wiele mniejsze oprocentowanie i opłaty manipulacyjne. Poza tym takie kredyty mogą mieć karencję w spłacie, spłata pierwszej raty może być odroczona nawet o cały rok. W ten sposób można sporo zaoszczędzić i ustabilizować swoja sytuację finansową.

Innym wariantem jest oddanie swojego starego samochodu w zastaw, wtedy pieniądze z jego sprzedaży także mogą iść na wkład własny. Ponadto wybierając bank niekoniecznie musimy kierować się poleceniem dealera samochodowego. Przeważnie jest tak, że salony na stałe współpracują z konkretnymi bankami, jednak ich oferta nie musi być najtańsza na rynku. I na koniec należy wspomnieć, że negocjując umowę kredytową możemy także podpisać umowę na dodatkowe ubezpieczenie.

 

 

 
Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

CommentLuv badge

*