Leasing

Leasing stanowi formę finansowania inwestycji, polegającą na uzyskaniu środków inwestycyjnych w zamian za ustalony czynsz (raty leasingowe), bez konieczności ich bezpośredniego zakupu. 

W obecnych czasach założenie oraz skuteczne prowadzenie własnego przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma wyzwaniami, szczególnie finansowymi. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można wyposażyć firmę w niezbędny do jej działalności sprzęt i samochody, bez konieczności natychmiastowego wykładania gotówki. Mowa tu oczywiście o leasingu, który w naszym kraju  jak i na całym świecie jest coraz bardziej popularny.

Aby uzyskać potrzebny sprzęt nie musimy nawet posiadać żadnego wkładu początkowego. Wystarczy tylko, że będziemy regularnie spłacać miesięczne raty, których wysokość ustaliliśmy wcześniej z towarzystwem leasingowym lub dystrybutorem pojazdu. Przed podpisaniem ostatecznej umowy warto spróbować wynegocjować jak najlepsze warunki. Sposób skonstruowanie umowy będzie zależał od tego czy będzie to leasing zwrotny, operacyjny czy finansowy. Różnice będą polegały głównie na tym, jaka część z naszych rat będzie mogła zostać wliczona do kosztów uzyskania przychodu, jaki będzie sposób amortyzacji oraz jak długo będzie obowiązywała umowa.

W wielu przypadkach – raty traktowane są jako spłata samochodu i po wypełnieniu warunków umowy, przechodzi on na własność danej firmy. Jeśli po zakończeniu umowy samochód lub sprzęt nie zostaną wykupione, trafiają one na sprzedaż lub w kolejny leasing. Jak widać leasing umożliwia przedsiębiorcom szybki dostęp do najnowocześniejszych technologii na rynku bez znaczącego wpływu na ich strukturę finansową. Co więcej firma korzystając ze sprzętu wziętego w leasing najczęściej zwiększa dochody, z których może pokryć raty leasingowe.

   
Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

CommentLuv badge

*