Konta firmowe

firma

Konto firmowe nie jest konieczne, ale bardzo przydaje się podczas prowadzenia własnego biznesu. Wszyscy wiedzą, że jeśli posiadamy działalność gospodarczą, nie uciekniemy przed regulowaniem należności oraz zobowiązań. Najprostszym rozwiązaniem jest założenie firmowego rachunku bankowego.

Żadna ustawa w polskim prawie nie narzuca jednak na przedsiębiorców konieczności jego posiadania. Przelewy na należne podatki, ZUS, czy VAT można wykonywać również z prywatnego konta. Jeszcze niedawno otwarcie konta firmowego wiązało się z dość sporymi kosztami, jednak obecnie wiele banków oferuje dla mikro przedsiębiorców konta darmowe, przy których nie pobiera się nawet opłat za przelewy.

Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie konto dla firm. Niestety ten produkt finansowy znacząco różni się między sobą w różnych bankach. Dlatego ważne jest, by wybrać rachunek najlepiej dopasowany do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Innego konta będzie potrzebowała mała firma, która działa tylko na polskim rynku, innego przedsiębiorstwo współpracujące z zagranicznymi kontrahentami.

Ważną kwestia posiadania rachunku firmowego jest także fakt – rozdzielania spraw prywatnych od firmowych. Istotne to będzie na przykład w przypadku starania się o kredyt na rozwój firmy. Wówczas badając historię konta bankowego trudno będzie oddzielić występujące na nim rozliczenia. Łatwiej będzie także przeprowadzić kontrolę Urzędu Skarbowego, który zajmie się w tym wypadku tylko kontem firmowym.

Do konta firmowego dołączany jest często kredyt w rachunku, dzięki czemu szybko i prosto można mieć dostęp do potrzebnych dodatkowych środków. Konto firmowe szczególnie mocno doceniają osoby prowadzące działalność w Internecie. Wówczas wszelkie transakcje przeprowadzane są zazwyczaj za pomocą przelewów elektronicznych, w sposób bezgotówkowy. W takim wypadku może nastąpić duże zamieszanie podczas oddzielania pieniędzy prywatnych od firmowych. Jak widać mimo braku konieczności zakładania konta firmowego, w obecnych czasach jest ono dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców.

Poniżej mają Państwo możliwość zapoznania się i skorzystania z oferty różnych banków oferujących konta firmowe dla przedsiębiorców. 

 
Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

CommentLuv badge

*