W co inwestować?

inwestycje

Inwestowanie w obecnych czasach nie jest prostym zajęciem. Jednak jeśli posiadamy oszczędności nie warto trzymać ich w domu, tylko spróbować je pomnożyć.

Najbezpieczniejszą forma inwestowania jest oczywiście lokata w banku. Ze względu na duży poziom bezpieczeństwa, nie przyniesie nam ona dużych zysków, a najczęściej zagwarantuje tylko, że nie stracimy na inflacji.

Równie bezpieczne, lecz przynoszące nieco większe zyski jest inwestowanie w obligacje emitowane przez Skarb Państwa. Na rynku można spotkać różne ich typy, jednak wiąże się z nimi zamrożenie kapitału na dłuższy okres czasu.

Jeśli natomiast posiadamy nutkę hazardzisty i nie boimy się ryzyka możemy spróbować swych sił na giełdzie papierów wartościowych. Na transakcjach dotyczących kupna i sprzedaży akcji można  zarobić sporo pieniędzy w krótkim czasie, jednak równie szybko możemy je stracić. Do grania na giełdzie potrzebna jest wiedza i systematyczne śledzenie kursów akcji oraz otoczenia ekonomicznego.

Jeśli nie mamy na to czasu swoje wolne środki powierzyć możemy funduszom inwestycyjnym, które za nas wybiorą najciekawsze według nich inwestycje. Zyski osiągane z funduszów będą zależały od ryzyka na jakie się godzimy. Przy niewielkim nie zarobimy dużo, jednak nasze pieniądze będą bezpieczniejsze.

Oprócz tradycyjnych form inwestowania występują jeszcze bardziej oryginalne, lecz nie mniej interesujące. Jest to na przykład kupno złota w postaci sztabek lub monet kolekcjonerskich. Badania pokazały, że w przeciągu ostatnich dziesięcioleci była to jedna z bardziej trafionych inwestycji.


You can leave a response, or trackback from your own site.Twój Komentarz Jest Mile Widziany... Dziękuję!

CommentLuv badge

*